Pepa Štross - RECITÁL

 

 

Již více než třicet let objíždí Papa naší republiku se svými swingovými písničkami, které jsou o lásce o rodině o životě a to převážně nevážně. Texty jeho písní mají nadhled a lehkou ironii. Věčnou inspirací je mu jeho vlastní početná rodina. Veselé a neotřelé historky z rodinného kruhu jsou tedy již po mnoho let nedílnou součástí jeho koncertů.

Pepa Štross nezapře, že se v mládí  hojně věnoval ochotnickému divadlu. Recitací básní pánů Prevérta, Lawrence Forlingetyho či Josefa Kainara vždy mile překvapí i ty největší smíšky v sále. Pro tuto nezvyklou kreativitu a okamžité navázání kontaktu mezi jevištěm a hledištěm je Pepa Štross vyhledávaným moderátorem celé řady folkových festivalů. V minulosti např. moderoval Zahradu V Náměšti na Hané, Žalmanův Kyjov, moderoval  10 ročníků Samsonovi MUZIKY v Hrádku u Rokycan, 10 ročníků Folkloku na Hluboké, mnoho ročníků Sokolovského Dostavníku, Chodovského potlachu, Babího léta v Bílině, Folkmostu v Mostě, Osecké kytary, Březnoukej v Chomutově, folkového Perštejna, Droužkovickéhgo feaťáčku Jindry Kejaka a mnoho dalších. Sám je jedním z duchovních otců Folkové Evži v Klášterci nad Ohří.

Co se melodií týče, nejsou to žádné dumky - žalky, naopak typický je swingový šmrc. Jak sám říká - kdo nepochopil swing - nepochopil nic. Několik jeho písní převzaly také další folkové skupiny. např. Nezmaři (Konvička - Porta 88, Bláznivej den, Žárlím, Zobák ptačí..), dále skupiny Roháči, Stráníci, Šafrán, Čtyrlístek... Sám má na svém kontě šest samostatných alb.

Pepa Štross vystupuje buďto sám nebo se svým synem Matějem, který mu "dělá" kytarové vyhrávky. Nutná je aparatura, jejíž sestavu najdete níže v technických podmínkách. Může to být aparatura pořadatele, nebo si Pepa může přivézt vlastního zvukaře (doporučeno). Pořad je vhodný nejen pro klubové prostory, ale i pro větší sály.

 

Technické podmínky pro koncerty:

2x mikrofon, 1x „jack“ přípojka na kytaru zn. Furch a tři židle, šatna. Přístup min 1 hod. předem.

Technické podmínky pro vystoupení s vlastním zvukařem:

1x zásuvka 220 V (jištění 10A), stůl a 1 židle pro zvukaře, 3 židle pro umělce. Přístup min 2 hod. předem.

Volné termíny a dohody o vystoupení ZDE nebo tel. 602 181 310, 705 230 044

Ostatní organizační záležitosti ZDE nebo tel. 602 181 310, 705 230 044

Cenové záležitosti ZDE nebo tel. 602 181 310, 705 230 044

PLAYLIST (*.pdf) ke stažení ZDE

foto ke stažení

STÁHNOUT ve větším rozlišení

ZPĚT  |  DISKOGRAFIE  |  MAILKONTAKT  |